Ostatnie Wpisy

Co trzeba wiedzieć o swoich prawach jako pracownika

Autor: marcinek191 | Kategorie: Radca prawny
Tagi:
14. marca 2016 14:38:00

To smutny fakt, że dziś większość ludzi nie jest świadomych własnych praw jako zatrudnionych. W co poniektórych przypadkach pracownicy czują, że ich prawa są naruszane, ale nie mają pojęcia o tym jak z tym walczyć.

 

Tak więc pierwszym krokiem do rozwiązania problemu jest uświadomienie sobie własnych praw. Ażeby ulżyć Ci w tym, niżej możesz zapoznać się z niektórymi rzeczami o których winieneś wiedzieć jako zatrudniony.

 

Zatrudniony ma kilka podstawowych praw w miejscu pracy. Prawa te obejmują: prawo do sprawiedliwej rekompensaty, do prywatności i wolność od dyskryminacji. Jeśli jakakolwiek z tych praw będzie naruszana stanie się to powodem do złożenia skargi.

 

Nawet wtedy, gdy ubiegasz się o pracę w firmie masz już pewne prawa, które mogą być naruszane przez pracodawcę. Najważniejszym z Twoich praw będzie prawo do zwolnienia z wszelkiej nietolerancji. Pracodawca nie może zadawać pewnych dociekliwych pytań, które mogłyby naruszać Twoje prawa osobiste.

 

Masz też prawo do bezpiecznego miejsca pracy. Bez względu na jej rodzaj jaki wykonujesz trzeba być zabezpieczonym przed wszelkiego typu niebezpieczeństwami dla zdrowia.

 

Być może najistotniejsze – jako zatrudniony masz prawo do uzyskania sposobnego uposażenia za pracę. Jeżeli nie będziesz odbierać uczciwej zapłaty to w jakim celu w ogóle pracować?

 

To są zaledwie niektóre prawa jakie masz w charakterze pracownika. Powinieneś być ich świadomy, a w sytuacji kłopotów warto skorzystać z pomocy adwokata jak prawnik Wrocław.

Jak bezpiecznie pracować?

Autor: marcinek191 | Kategorie: Radca prawny
Tagi:
14. marca 2016 14:37:00

Wypadki mogą przytrafić się w każdym środowisku pracy. Nawet ciche powierzchnie biurowe mogą być areną dla nieszczęśliwych wypadków. Jednak wiadome jest, że wypadki są bardziej powszechne w branżach jak choćby budownictwo. Wypadek może się przytrafić z wielu powodów. Może zawieść ekwipunek, człowiek popełnić błąd bądź wymogi bezpieczeństwa nie zostaną zachowane.

 

Istnieją niezwykle czytelne i poważne regulacje celem gwarantowania, iż miejsce pracy będzie bezpieczne. Przepisy te pozostały wprowadzone przez rząd i mają one sprzyjać właścicielom firm w uniknięciu koszmaru jakim jest wypadek pracownika. Niestety niezależnie na to jak daleko posunięte są środki bezpieczeństwa wypadki będą nieraz zdarzały się wszędzie.

 

W przypadku wystąpienia szkody w pracy poszkodowany zatrudniony nieraz nie rozumie własnych praw i nie wie jak postępować. Spora część osób myśli, że ich świadczenia i ubezpieczenie pokryje odszkodowanie. Jednak nie zawsze jest to takie proste. Przez to mogą wyniknąć pewne problemy a często najlepszym rozwiązaniem będzie porozmawianie z prawnikiem.

 

Przydarzały się przypadki, gdy poszkodowany pracownik został wyraźnie poszkodowany w pracy, ale czekała go długa walka sądowa celem pozyskania odszkodowania. Jest to w szczególności frustrujące, gdy obrażenia zostaną spowodowane przez zaniedbania osób trzecich.

 

Po wypadku całe wydarzenie musi zostać przeanalizowane celem ustalenia, w jaki sposób środowisko miało swój udział w wypadku.

 

Ochraniaj siebie i swoją rodzinę. Skorzystaj z konsultacji oferowanej poprzez jurystę i poznaj własne prawa, szczerze polecam - Adwokat Wrocław.

Co zrobić przed zatrudnieniem pracownika?

Autor: marcinek191 | Kategorie: Kancelaria adwokacka
Tagi:
14. marca 2016 14:37:00

Gdy jeden z pracowników odejdzie z firmy, trzeba znaleźć wykwalifikowaną osobę, która przejmie jej obowiązki. W czasie procesu aplikacji trzeba będzie ocenić charakter i cechy wszystkich aspirujących kandydatów celem ustalenia, który z nich jest najlepszy na nowe stanowisko.

 

Trzeba być rozważnym przy wyborze. Jeśli popełni się błąd w czasie toku rekrutacji, możliwe iż będziesz przymuszony do pracy z zatrudnionym, który okaże się mniej wykwalifikowany jak to się na początku wydawało.

 

Nie zapomnij, iż możesz zostać pozwany za nieprzepisowe zakończenie umowy po nagłym zwolnieniu pracownika z naruszeniem jego praw. Jeśli chcesz upewnić się, że dana osoba nie spowoduje dla Ciebie problemów wskazane jest, by postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami.

 

1. Zapytaj go, czego oczekuje od Ciebie. Wynagrodzenie jest zasadniczym zagadnieniem dla obu stron, z tej przyczyny trzeba upewnić się, że warunki umowy będą jasne. Jeżeli pretendent oczekuje zbyt dużo, można zwyczajnie odrzucić jego wniosek.

 

2. Sprawdzenie wiarygodności danych w CV. Zasadne jest sprawdzenie czy wiadomości zawarte w CV są autentyczne.

 

3. Podpisz umowę o pracę. Ten pisemny dokument reguluje różne sprawy, takie jak honorarium za nadgodziny i politykę firmy. Na przykład zdecydowałeś zwolnić pracownika, bowiem dopuścił się on wykroczeń tzw. zwolnienie dyscyplinarne. Jeżeli pozwie Cie on o bezprawne zakończenie umowy, dokument ten może być dowodem na zgodę pracownika na warunki zatrudnienia.

Znaczenie wyboru stosownego prawnika dla swojej sprawy

Autor: marcinek191 | Kategorie: Radca prawny
Tagi:
14. marca 2016 14:36:00

Jeżeli jesteś stroną sporu, masz problemy z nietolerancją bądź molestowaniem, kłopoty z zadłużeniem lub problemy z rozwiązaniem umowy o pracę, najbardziej odpowiednim rozwiązaniem będzie zatrudnienie prawnika. Prawnik Wrocław zajmie się ochroną Twoich praw, między innymi w przypadku gdy dotknie Cie zwolnienie dyscyplinarne. Wyselekcjonowanie właściwej osoby ma zasadnicze znaczenie dla powodzenia sprawy.

 

Usługi świadczone poprzez jurystów specjalizujących się sprawami zatrudnienia:

 

- Niezawinione zwolnienie, niedogodności spowodowane nielegalnym zakończeniem pracy mogą mieć wpływ na każdy aspekt Twojego życia. Prawnicy zapewnią ochronę Twoich praw łączących się z wypowiedzeniem umowy.

 

- Dyskryminacja w miejscu pracy. Jeżeli czujesz, iż jesteś dyskryminowany w miejscu pracy, potrzebna będzie pomoc adwokata. Dyskryminacja może skrzywdzić każdego zważywszy na płeć, wiek, rasę a także niepełnosprawność. Adwokat starannie nagromadzi dowody nierównego traktowania i obróci sytuacje na Twoją korzyść.

 

- Molestowanie seksualne, którym zwłaszcza są również uwagi o wydźwięku erotycznym wycelowanie do danej osoby. Może obejmować ono przykładowo propozycje małżeństwa, nieodpowiednich listów miłosnych, problematycznych telefonów lub e-maili bądź ordynarnych żartów.

 

W tych przypadkach można wyraźnie pojąć, że istnieje ogromna potrzeba zatrudniania jurystów aby dochodzić stosownych roszczeń i bronić własne prawa.

Prawo pracy – obrona praw pracowniczych

Autor: marcinek191 | Kategorie: Kancelaria adwokacka
Tagi:
14. marca 2016 14:36:00

Zaledwie kilka lat temu, ochrona pracowników była nieduża jeśli w ogóle jakaś była. W tym okresie traktowanie zatrudnionego dobrze lub źle leżało w kwestii właściciela firmy. Warunki pracy były nierzadko ubogie: przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy niedostateczne a w wielu przypadkach nie egzekwowane. Spora część pracowników nie otrzymywała żadnych korzyści z odszkodowania – nie było ubezpieczeń.

 

Wraz z nadejściem rewolucji przemysłowej, zainicjowany pozostał ruch migracji populacji chłopskiej do miast. Wiele osób starało się odnaleźć pracę w prężnie ewoluującym mieście. Bowiem liczba zatrudnionych wzrastała z uwagi na rosnące zapotrzebowanie gospodarki, warunki pracy gwałtownie się pogorszyły. Rząd stanął na wysokości zadania i wdrożył ochronę praw zatrudnionych, które z upływającym czasem stały się podwaliną dla nowoczesnego prawa pracy.

 

Prawo pracy zapewnia ramy prawne w zakresie traktowania zatrudnionych. Jawnie określa sprawiedliwe honorarium, akceptowalny poziom warunków pracy i godzin pracy, sposób traktowania podwładnych, procedury zatrudnienia i zwalniania z umów. Prawo pracy chroni ponadto przed nietolerancją na podstawie płci, wieku, rasy i religii.

 

Niezgodne z prawem lub nieuzasadnione zwolnienie odnosi się do sytuacji, w której pracownik odczuwa że został on błędnie zwolniony ze swojego stanowiska. Może to wynika z braku określonego wypowiedzenia czy właściwej odprawy z tytułu zwolnienia. Nie ma znaczenia co jest powodem zwolnienia – istnieją pewne procedury, które muszą być egzekwowane. Wypowiedzenie umowy o pracę musi pozostać zrealizowane odpowiednio z obowiązującymi dyrektywami. W razie wątpliwości skontaktuj się z adwokat Wrocław prawo pracy.

Archiwum

Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
29123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123

Ksiega gości

Księga gości