Komentarze

Proste środki na zmotywowanie pracownika

Autor: marcinek191 | Kategorie: Radca prawny
Tagi:
14. marca 2016 14:33:00

Traktujesz swoich pracowników dobrze, opłacasz im pensję, udzielasz im płatnych urlopów czy też proponujesz dodatkowe dodatki. Mimo to, z jakiegoś względu nie dają z siebie wszystkiego. Przychodzą do pracy na czas, robią co do nich należy lecz ich postawa i rezultaty nie są satysfakcjonujące. Wtedy doznajesz olśnienia. Twoim zatrudnionym brakuje podstawy dobrej etyki pracy: motywacji.

 

Żeby pracownicy ochoczo przechodzili do swoich zadań, rezultatem czego będą lepsze efekty ich postępowań, wypróbuj sześć wskazówek, które pomogą Ci zmotywować zatrudnionych.

 

1. Najważniejszym sposobem na zmotywowanie zatrudnionych jest sprawienie, by odczuwali, że ich praca jest niezwykle istotna. Ostatnie badania potwierdzają, iż praca, dzięki której odczuwa się sens będzie porządnie wynagradzana. Idealnym sposobem na to jest ustalenie celów i wizji swojej firmy jak i zobligowanie pracowników do realizacji postanowień.

 

2. Życzliwa komunikacja i efektywne dzielenie się informacjami ze swoimi pracownikami, aby mieć transparentny obraz tego w jakim kierunku podąża firma. To gwarancja na to, iż będą podejmowane słuszne decyzje na bazie aktualnej sytuacji.

 

3. Każdy pracownik powinien mieć wskazane indywidualne cele skorelowane z podjętym stanowiskiem. Nie wystarczy tylko określenie obowiązków, każdy musi zostać poinformowany również o przewidywanych rezultatach. Przez określenie ról i oczekiwań, pracownicy będą precyzyjnie wiedzieć czego wymaga od nich firma.

 

4. Doglądanie efektów, lecz nie w taki sposób aby kogokolwiek obarczać. Adekwatna komunikacja powinna odbywać się na rozmowie, aby pracownik wiedział co poszło nie tak i jakim sposobem poprawić sytuację.

 

5. Budowanie zespołów, w których ludzie będą sobie ufać i nawzajem się motywować. Poprzez to umożliwi się im nieco niezależności w samodzielnym zarządzaniu.

 

6. Uznanie jest wciąż najsilniejszym motorem do działania. Ażeby pracownik jak najlepiej wykonywał swoją pracę, powinno się pozwalać na efektywne pochwały za osiągnięte cele.

 

Gdy pracownik ma zapewnione stosowne warunki, wypowiedzenie umowy o pracę jest rzadkością.

Brak komentarzy

Komentarze nie są dostępne dla gości - zaloguj się aby dodać wpis