Komentarze

Czemu pracownicy odchodzą? Najważniejsze powody

Autor: marcinek191 | Kategorie: Radca prawny
Tagi:
14. marca 2016 14:34:00

Zmiany w kadrach pracowniczych są dużym kłopotem dla każdej firmy. Koszt zastąpienia pracownika jest nierzadko niezwykle duży, potrzeba na to dodatkowego czasu. Kłopotem będzie konieczność przeszkolenia nowego pracownika. Dobrym pomysłem jest w takim przypadku utrzymanie stałej kadry.

 

Jednym ze środków na zatrzymanie zatrudnionego jest zidentyfikowanie powodów, dla których rezygnują oni z pracy w pierwszej kolejności. Jakie są najczęstsze argumenty ich rezygnacji z pracy? Oto zwięzły przewodnik przedstawiający najczęstsze czynniki.

 

1. Specjaliści twierdzą, że pracownicy w zasadzie nie rezygnują z pracy, oni opuszczają swoich kierowników. Gdy przełożony wie jak doskonale dogadywać się ze swoimi ludźmi i traktuje ich wspaniale, też jako szef i człowiek, wówczas pracownicy pozostaną nawet w nienajlepszej pracy.

 

2. Reorganizacja powinna odbywać się tylko wtenczas, gdy istnieje realna potrzeba. Jeżeli firma wykonuje ją co rok bądź co sześć miesięcy, pracownicy mogą być naprawdę sfrustrowani i mogą stwierdzić, że jest to powód do opuszczenia miejsca pracy. Reorganizacja oznacza dla pracowników dużo zamieszania.

 

3. Firmy powinny mieć jakąś postać rywalizacji wśród własnych zatrudnionych, lecz to wszystko powinno być poczynione na sposób przyjazny. Jeżeli zostanie to zrealizowane źle będąc źródłem stresu pośród zatrudnionych może to być pretekst do odejścia.

 

4. Pracownicy muszą czuć wsparcie firmy, wtedy rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia nie będzie miało miejsca.

 

5. Winna być równowaga miedzy pracą a życiem zatrudnionego. Kiedy tylko poczują się jak niewolnicy to zaczną szukać sposobu by odejść z firmy.

 

6. Gdy zatrudniony pozostanie zatrudniony ma pewne oczekiwania w oparciu o to, co obiecano mu w procesie rekrutacji. Jeśli te oczekiwania nie pozostaną zrealizowane to poczuje się oszukany i będzie myśleć o pracy u kogoś innego.

 

To jedynie kilka względów, dla których pracownicy opuszczają miejsce zatrudnienia.

Brak komentarzy

Komentarze nie są dostępne dla gości - zaloguj się aby dodać wpis