Komentarze

Co zrobić przed zatrudnieniem pracownika?

Autor: marcinek191 | Kategorie: Kancelaria adwokacka
Tagi:
14. marca 2016 14:37:00

Gdy jeden z pracowników odejdzie z firmy, trzeba znaleźć wykwalifikowaną osobę, która przejmie jej obowiązki. W czasie procesu aplikacji trzeba będzie ocenić charakter i cechy wszystkich aspirujących kandydatów celem ustalenia, który z nich jest najlepszy na nowe stanowisko.

 

Trzeba być rozważnym przy wyborze. Jeśli popełni się błąd w czasie toku rekrutacji, możliwe iż będziesz przymuszony do pracy z zatrudnionym, który okaże się mniej wykwalifikowany jak to się na początku wydawało.

 

Nie zapomnij, iż możesz zostać pozwany za nieprzepisowe zakończenie umowy po nagłym zwolnieniu pracownika z naruszeniem jego praw. Jeśli chcesz upewnić się, że dana osoba nie spowoduje dla Ciebie problemów wskazane jest, by postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami.

 

1. Zapytaj go, czego oczekuje od Ciebie. Wynagrodzenie jest zasadniczym zagadnieniem dla obu stron, z tej przyczyny trzeba upewnić się, że warunki umowy będą jasne. Jeżeli pretendent oczekuje zbyt dużo, można zwyczajnie odrzucić jego wniosek.

 

2. Sprawdzenie wiarygodności danych w CV. Zasadne jest sprawdzenie czy wiadomości zawarte w CV są autentyczne.

 

3. Podpisz umowę o pracę. Ten pisemny dokument reguluje różne sprawy, takie jak honorarium za nadgodziny i politykę firmy. Na przykład zdecydowałeś zwolnić pracownika, bowiem dopuścił się on wykroczeń tzw. zwolnienie dyscyplinarne. Jeżeli pozwie Cie on o bezprawne zakończenie umowy, dokument ten może być dowodem na zgodę pracownika na warunki zatrudnienia.

Brak komentarzy

Komentarze nie są dostępne dla gości - zaloguj się aby dodać wpis