Komentarze

Co trzeba wiedzieć o swoich prawach jako pracownika

Autor: marcinek191 | Kategorie: Radca prawny
Tagi:
14. marca 2016 14:38:00

To smutny fakt, że dziś większość ludzi nie jest świadomych własnych praw jako zatrudnionych. W co poniektórych przypadkach pracownicy czują, że ich prawa są naruszane, ale nie mają pojęcia o tym jak z tym walczyć.

 

Tak więc pierwszym krokiem do rozwiązania problemu jest uświadomienie sobie własnych praw. Ażeby ulżyć Ci w tym, niżej możesz zapoznać się z niektórymi rzeczami o których winieneś wiedzieć jako zatrudniony.

 

Zatrudniony ma kilka podstawowych praw w miejscu pracy. Prawa te obejmują: prawo do sprawiedliwej rekompensaty, do prywatności i wolność od dyskryminacji. Jeśli jakakolwiek z tych praw będzie naruszana stanie się to powodem do złożenia skargi.

 

Nawet wtedy, gdy ubiegasz się o pracę w firmie masz już pewne prawa, które mogą być naruszane przez pracodawcę. Najważniejszym z Twoich praw będzie prawo do zwolnienia z wszelkiej nietolerancji. Pracodawca nie może zadawać pewnych dociekliwych pytań, które mogłyby naruszać Twoje prawa osobiste.

 

Masz też prawo do bezpiecznego miejsca pracy. Bez względu na jej rodzaj jaki wykonujesz trzeba być zabezpieczonym przed wszelkiego typu niebezpieczeństwami dla zdrowia.

 

Być może najistotniejsze – jako zatrudniony masz prawo do uzyskania sposobnego uposażenia za pracę. Jeżeli nie będziesz odbierać uczciwej zapłaty to w jakim celu w ogóle pracować?

 

To są zaledwie niektóre prawa jakie masz w charakterze pracownika. Powinieneś być ich świadomy, a w sytuacji kłopotów warto skorzystać z pomocy adwokata jak prawnik Wrocław.

Brak komentarzy

Komentarze nie są dostępne dla gości - zaloguj się aby dodać wpis